|
|
| 10 lb Class F Cast Iron Slotted Weight. Weight is not supplied in case. Protective case is available at an additional cost.. Made with Cast Iron more ... |
| Calibration Weights > Class F Test Weights > Specialty Weights | ||||||
|
||||||
Overview10 lb Class F Cast Iron Slotted Weight. Weight is not supplied in case. Protective case is available at an additional cost.. Made with Cast Iron |
||||||
10 lb Class F Cast Iron Slotted Weight. Weight is not supplied in case. Protective case is available at an additional cost.. Made with Cast Iron
| Model | 9494 (30391631) |
|---|---|
| Weight | 10 lb |
| Class | Class F |
| Case Included | No |
| Weight Style | Slotted Weight |
| Material | 7.2 g/cm? at 20øC |
| Cert Type | No Certificate |
| Dimensions (inch) | 6 x 1.5" |
| Slot width | 0.56 |
| Slot width | 0.56 |
| Weight Origin | USA |
| $107.10 |