|
|
| 25 lb Class F Cast Iron Slotted Weight. Weight is not supplied in case. Protective case is available at an additional cost.. Made with Cast Iron more ... |
| Calibration Weights > Class F Test Weights > Specialty Weights | ||||||
|
||||||
Overview25 lb Class F Cast Iron Slotted Weight. Weight is not supplied in case. Protective case is available at an additional cost.. Made with Cast Iron |
||||||
25 lb Class F Cast Iron Slotted Weight. Weight is not supplied in case. Protective case is available at an additional cost.. Made with Cast Iron
| Model | 9497 (30391633) |
|---|---|
| Weight | 25 lb |
| Class | Class F |
| Case Included | No |
| Weight Style | Slotted Weight |
| Material | 7.2 g/cm? at 20øC |
| Cert Type | No Certificate |
| Dimensions (inch) | 10.25 x 1.38" |
| Slot width | 0.56 |
| Slot width | 0.56 |
| Weight Origin | USA |
| $200.60 |